Термодеревина

Процес виготовлення термодеревини є досить простим – по суті, її піддають тривалому впливу температури, в результаті чого вона стає порожньою. У тому сенсі, що в ній частково вигоряє целюлоза, виходять всі наявні смоли і змінюється структура самих волокон – дерево як би карамелізується, завдяки чому набуває дуже високі показники, з-за них воно й цінується.

Найважливішою особливістю, притаманною термодревині, є стійкість її розмірів, на яку не в змозі вплинути ні волога, ні температура – вона практично не поглинає вологу. Що це означає? Ні багато ні мало, а те, що з плином часу той же фасад, оздоблений цим матеріалом, не втратить свій первісний вигляд. 

Які ж переваги?

 

 • Довговічність – незважаючи на всю щирість процесу виготовлення термодеревини, її термін служби у вуличних умовах практично в 20 разів більше, ніж у звичайної деревини. Обумовлено це тим, що в процесі обробки в ній розпадаються практично всі полісахариди, які є улюбленими ласощами грибків і жучків-короїдів.
 • Більш висока ступінь пожежобезпеки, обумовлена густиною і твердістю модифікованої деревини – на відміну від натурального дерева, вироби з термодеревини розпалюються дуже і дуже повільно.
 • Твердість і міцність, якій можуть позаздрити практично всі сучасні підлогові покриття, в тому числі і ламінат. Від ударів на ній не залишається і сліду – навіть подряпати цей матеріал цвяхом досить важко.
 • Високий естетичний потенціал. Після обробки температурою дуже сильно проявляється структура дерева – мало того, воно темніє і набуває схожість з деревом цінних порід. Можна навіть сказати більше, по своїм якостям термодеревина у багато разів перевершує більшість цінних порід дерева.

Застосування:

 • Найперше – це фасади будівель. Для цих цілей існує вагонка різного плану – це і стандартні рейки з пазами, і блок-хаус.
 • Друге – це тераси, майданчики на відкритому повітрі, альтанки та інші вуличні малі архітектурні форми. Для цих цілей сучасні виробники виготовляють термодревесину для терас.
 • Огородження. Паркан з термодеревини здатний стояти і радувати око господарів ділянки дуже довго. Мало того, за таким парканом практично не потрібен догляд – він, як і пластикові вироби даного типу, вимагає періодичного миття зі шланга.
 • І, природно, декоративні вироби – підлогові покриття, стінові панелі, меблі для вулиці (столи і стільці в першу чергу), різні садові декори начебто містків і їм подібні прикраси присадибної ділянки.

Виробництво термодеревини відбувається під впливом перегрітої пари при температурі від 150 до 240 градусів Цельсія – розліт великий, але саме він обумовлює поділ матеріалу на класи. Всього їх три.

 • 1-й клас. Обробка деревини здійснюється при температурі до 190 градусів Цельсія – така деревина злегка тонується, а її технічні характеристики найнижчі.
 • 2-й клас. Цей матеріал обробляється при температурі до 210 градусів. Кінцевий продукт набуває стійкість до гниття і міцність – разом з цим він стає менш пластичним і крихким. Його відтінок трохи темніше.
 • 3-й клас. Це найвищий клас термообробки деревини – отримується після такого «випалення» продукт є дуже щільним, твердим і стійким до будь-яких погодних факторів. Його обробка проводиться при температурі близько 240 градусів за Цельсієм.