ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ, ПЕРЕД ПОЧАТКОМ БУДІВНИЦТВА ЗИМОВОГО САДУ?

ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ, ПЕРЕД ПОЧАТКОМ БУДІВНИЦТВА ЗИМОВОГО САДУ?

Часто зимові сади плутають з оранжереєю для зимового саду та теплицею, вважаючи, що їх призначення однакове. Але це не так. Ці типи будівель, по суті, призначені для однієї і тієї ж мети – забезпечити безпечний захист рослин від умов навколишнього середовища в холодну пору року. Однак, якщо теплиці призначені лише для цілорічного вирощування рослин, зимовий сад – це зона відпочинку, така собі ступінь переходу між житловими приміщеннями та природою. Крім того, створити зимовий сад можна і в міській квартирі але тоді прийдеться пожертвувати лоджією чи балконом.

 

Як правило, проект зимового саду являє собою прибудову, що примикає до вже завершених будівель, або заміський будинок, який має велику скляну площу. Для досягнення максимальних результатів необхідно вибрати правильне місце розташування та добре продуману систему опалення та вентиляції – це буде залежати від того, наскільки добре рослини будуть себе почувати в зимовому саду.

 

ДИЗАЙН КОНСТРУКЦІЙ З АЛЮМІНІЮ

Здійснити процес будівництва зимового саду найпростіше власникам заміських будинків, використовуючи класичний варіант – спорудження скляної прибудови до будинку, яка має раму з алюмінієвої конструкції або хоча б з дерева та сталі. Як правило, за формою – це квадрат з похилим навісним дахом. Цей варіант найкраще може підійти з точки зору корисного простору, але ніщо не заважає для конструкції надати будь-яку геометрію на свій смак та розсуд. Як кажуть, на колір і смак – товариш не всяк! Все обмежується лише уявою та можливостями.

 

Алюмінієвий профіль є найкращим рішенням для конструкції опорного каркасу, оскільки він має ряд необхідних особливостей:

  • легкий
  • механічно міцний
  • стійкий до змін температури
  • нечутливий до вологи та корозії
  • простий у монтажі

 

Цей матеріал значно зменшує вагу готової конструкції та збільшує загальну площу засклення. Використовуючи алюміній, зимовий сад буде виглядати витонченішим і привабливішим, особливо, якщо здійснити фарбування або декорування алюмінієвих профілів, наприклад під структуру дерева.

 

ЕТАПИ ПІДГОТОВКИ ДЛЯ СТВОРЕННЯ ЯКІСНОГО ЗИМОВОГО САДУ З АЛЮМІНІЮ

 

Весь процес будівництва слід розділити на кілька етапів, кожен з яких повинен бути детально розглянутий:

  • розміщення місцевості, на якій розпочнеться будівництво
  • побудова візуалізації, інженерної моделі, в якій слід детально вивчити всі аспекти, включаючи розрахунок конструкційних навантажень та профілів перерізу, що використовуються
  • дизайн вентиляційного та опалювального обладнання всередині саду
  • креслення вузлів та їх особливості по дизайну, з яких згодом буде споруджено каркас
  • у випадку, якщо фундамент для зимового саду був побудований заздалегідь, то роботи слід починати саме з нього

 

Для повноцінного функціонування саду необхідно, щоб рослини постійно забезпечувалися достатньою кількістю вологи, світла та температурних умов. Щоб здійснити все це, необхідно придбати додаткове обладнання, яке складається з ультрафіолетових ламп, зволожувачів та засобів для контролю температури. Однак, для аматорського рівня або якщо конструкція передбачена на балконі – достатньо і простих, непримхливих рослин.