Проектування вентильованих фасадів з використанням плит з керамограніту

Проектування вентильованих фасадів з використанням плит з керамограніту

Вентильований фасад є будівельним рішенням, яке використовує подвійний корпус, віддалений один від одного опорною конструкцією для створення повітряної камери для вентиляції. Ця операція створює ефект димоходу, який активує повітряні потоки шляхом конвекції, покращуючи акустичну і теплову ізоляцію будівлі і підвищуючи її енергетичну ефективність.

 

Завдяки своїй природі і виробництву, керамограніт є прекрасним вибором для фасадного облицювання. Його висока стійкість до атмосферних впливів та стабільність розмірів знижує вимоги до конструкції опор.  Він також забезпечує високу стабільність кольору, ударостійкість і низький рівень технічного обслуговування з плином часу.

 

Вентильовані фасади складаються з: 

опори (конструктивного елемента, що підтримує структуру будівлі)

ізоляції (розташованої поза опорою)

повітряної камери (порожнини між ізоляцією та облицюванням)

кріплення (елементи, які прикріплюють облицювання до будівлі)

і облицювання (зовнішній вигляд фасаду).

 

Як правило вентильовані фасади монтують з прихованими фіксаторами. Однак існують ще більш ефективні і естетично виправдані системи кріплення, такі як хімічний клей.

 

Як працює ефект «димоходу»?

Ефект димоходу полягає в підйомі повітря і гарячих газів через повітропровід, що є продуктом різниці щільності по відношенню до повітря і газу, що його оточує. Цей ефект відбувається в основному влітку, а взимку вентильований фасад забезпечує термостабільність, що діє як акумулятор тепла.

 

Як забезпечити правильну роботу повітряної камери?

Щоб забезпечити правильне функціонування повітряної камери, необхідно передбачити щонайменше 2 вільних сантиметра між підкладками, а також не повинно бути елементів, що перешкоджають вентиляційним каналам. Вони завжди повинні бути вертикальними.

 

Як можна виміряти ефективність вентильованого фасаду?

Її ефективність вимірюється за допомогою відповідних формул (наприклад, для розрахунку коефіцієнта теплотехнічного опору), а також стандартів, які передбачені в ДСТУ Б В.2.6-35:2008.

Варто сказати, що незалежно від типу облицювання чи конкретного типажу, вентильовані фасади забезпечують перевірений внесок у економію енергії протягом року, а якщо проводиться достатнє технічне обслуговування, то їхня довговічність взагалі невизначена.

 

Якщо повернутися до питання щодо керамограніту, то звичайно цей вижд матеріалу впевнено зайняв висоту на ринку комерційної забудови. Тут він поєднує декілька цінностей: вибір структур, оптимальне рішення щодо вартості та стійкість до проявів навколишнього середовища.