Навісні конструкції: скло та метал

Навісні конструкції: скло та метал

Сьогодні розповімо про вхід до будь-якого приміщення, а саме про простір над зовнішніми дверима. Поговоримо про навісні конструкції.

Оскільки основні роботи по об’єкту захоплюють повністю всю увагу фахівців, то згадують про конструктивні рішення навісів в порядку пріоритетності. І часто ця пріоритетність потребує немалих зусиль.

Наприклад, отримавши чергову візуалізацію майбутнього готельного комплексу зробили висновок, що зображене рішення виглядає досить стильно але додасть чимало проблем будівлі та інвесторам, які отримають через деякий час «подарунок» у вигляді промерзання та руйнації фасаду.

Наш досвід говорить чітко, що креатив та конструктив завжди одне й теж, якщо правильно здійснені технічні прорахунки та сплановано виготовлення подібних конструкцій, підібрані матеріали, фахівці виробництва розуміють, як реалізувати ідею, а монтажники отримали чітки інструкції щодо встановлення та використання матеріалів. Адже одне не вірне рішення чи спонтанна імпровізація може коштувати дуже дорого та пролонгує етапи будівельних робіт або змістить дату запуску об’єкту.

Також, інколи для накриття простору над дверима обирають прості рішення зі зрозумілого матеріалу але й це не дає впевненості, що все буде справно працювати довгі роки.

Ми пропонуємо декілька варіантів навісів: суцільноскляні дашки та складні масштабні металеві навіси зі склом. В першому випадку над дверима встановлюється монолітне скло зі спеціальними кріпильними елементами до фасаду. Як правило такі дашки є типової форми та невеликого формату, наприклад 1,5х1м. але іноді можуть бути і більших масштабів. В другому випадку потрібна концептуальна ідея, проект, який буде підкреслювати дизайн та ідеологію будівлі. Ось тут вже типових рішень як правило не вистачає і потрібно створювати конструктиви з нуля. В нашій практиці такі рішення з’являються досить часто і якісно відрізняються один від одного. В одному випадку акцент на максимальну кількість скла, в іншому на елементи металу, а інколи на оригінальне розміщення і скла, і металу. Також варто орієнтуватися, що такий вид виробництва займає достатньо часу і потребує в деякій мірі ювелірної роботи аби конструкція в результаті була не просто правильно встановлена, а виглядала на всі п’ять зірок.

Якщо підсумувати, то можна сформувати два головних висновки:

  1. Якщо необхідні типові рішення, то це досить швидко щодо виготовлення та встановлення, а якщо це стосується масштабних конструктивів, то це обов’язково проект і планування достатнього часу і терпіння.
  2. Обирайте надійних виробників з досвідом встановлення подібних рішень, інакше встановлення навіть типової конструкції може перейти в категорію основних робіт по об’єкту. Щодо складних рішень, то навіть не радимо орієнтуватися на «першовідкривачів».