І ЩЕ ПРО «СЕКРЕТИ» СТВОРЕННЯ ТА ОБЛАШТУВАННЯ ЗИМОВОГО САДУ

І ЩЕ ПРО «СЕКРЕТИ» СТВОРЕННЯ ТА ОБЛАШТУВАННЯ ЗИМОВОГО САДУ

Насамперед, для нормального росту рослин потрібно, щоб у зимовому саду була велика площа засклення. Крім того, дах має бути зроблений з прозорою або напівпрозорою стелею. Для цього використовуйте загартоване захисне скло або ламіноване, чи з іншими варіантами тонування. Рекомендується використовувати енергозберігаюче сонце відштовхуюче скло, яке зможе забезпечити високий ступінь теплоізоляції та захист від прямих сонячних променів. Найефективніше використовувати багатокамерні склопакети, що забезпечить проведення зими в такому приміщенні з достатньою температурою, економлячи енергію, а також зменшить зайвий вплив ультрафіолетового випромінювання на рослини.

 

Також слід звернути увагу на інші вимоги:

Дах, зроблений косо відносно його поверхні, допоможе усунути утворення застою снігу чи опадів. Під час визначення оптимального кута нахилу, слід пам’ятати, що від нього залежать і кількість сонячного світла, що потрапить всередину. Літнє сонцестояння, при великій пропускній здатності більшості дахів, які були побудовані з нахилом в 15 градусів, взимку вимагатимуть нахилу більше 30. Оскільки зробити зміну геометрії буде дуже складно і дорого, то найкращим вибором кута нахилу, буде – 35-40 градусів. У цьому випадку, сніг або вода точно не зможуть залишитися на скляній поверхні.

 

Найпростіший спосіб обігріву зимового саду – це встановити будь-який тип електричних обігрівачів та додатково змонтувати «теплу підлогу», щоб у будь-який час року підтримувати належну температуру.

 

Оскільки вологість неминуче призводить до появи конденсату, а потім руйнації та появу цвілі, слід подбати про вентиляційну систему. Найпростіший спосіб – це облаштувати вентиляційні отвори або при відкрити вітражі. Для зимового часу знадобиться обов’язкова витяжка, яка допоможе забезпечити циркуляцію свіжого повітря.

Природного освітлення недостатньо для рослин. Найкращим рішенням є використання штучних джерел світла, таких як люмінесцентні та світлодіодні лампи. Перші дешевші, аніж світлодіодні з номінальною потужністю 18 Вт і хорошими показниками енергозбереження. Вартість світлодіодних ламп дорожча, потужність лампи - 3 Вт але є фактор довговічності, який залишає, на нашу думку, всі інші варіанти поза конкуренцією.

 

 

Також варто звернути особливу увагу на додатковому зрошуванні, оскільки жодна рослина довго не витримає без води. Як кажуть, маленький момент але про нього часто забувають. Полив забезпечується звичайними механічними методами або садовим шлангом з низьким тиском. Якщо в зимовому саду площа підлоги перевищує 20 квадратних метрів, було б доцільно розмістити відповідні системи зрошування, обладнані датчиками, які слідкують за станом вологи та повітря в ґрунті, або використовувати капілярне русло. З таким обладнанням буде забезпечений належний догляд та сама система автоматизації зменшить втручання людини до мінімуму.

 

На що ще варто звернути увагу?!

Крім обов'язкових вимог, потрібно звернути увагу на деталі. Рослини та квіти потрібно не тільки доглядати, але й захищати від комах. Для запобігання їх появі, на території зимового саду достатньо обладнати дверні та віконні проєми москітними сітками. Прості засоби також будуть корисні: стрічки та різного роду «пастки» для комах зі спеціалізованих магазинів, позбавлять простір саду від шкідників.

 

Оскільки рослини потребують постійного догляду, потрібно заздалегідь визначити, хто збирається це забезпечувати. Крім того, недостатньо просто висадити рослини, слід добре розуміти, як доглядати та які умови необхідні для росту. Особливо важливо визначити розташування рослин, які будуть розташовані всередині зимового саду. Такий підхід повинний усунути ті види, які можуть бути небезпечними для здоров’я, наприклад, алергенні види. Навіть проста папороть може викликати важкі алергічні реакції.

 

Ви можете більш глибше вивчити дане питання, прочитавши статті в інтернеті на тему рекомендованих рослин для зимових садів.

 

Метою наших порад є дати зрозуміти нашому читачу, що на етапі оформлення ідеї, проектування та формування ТЗ необхідно передбачити максимум моментів, задати правильні питання та отримати вичерпні відповіді.