Фіброцементна плита

Серед безлічі оздоблювальних матеріалів, призначених для фасаду будівель, значно виділяються так звані фіброцементні панелі – їх виробляють з використанням сучасних нанотехнологій, що дає можливість зробити цей матеріал практично невразливим для природних факторів. Фіброцемент — це мінеральний композитний матеріал, який володіє унікальними фізичними і естетичними властивостями.

Основними характеристиками фасадних систем з фіброцементними плитами є придатність до ремонту, стійкість до самих різних атмосферних явищ, невисока теплопровідність, відмінна звукоізоляція і хороший рівень повітропроникності або паропроникності. Останній фактор гарантує виведення надлишку вологи з приміщень, що робить більш комфортними внутрішні температурні умови і збільшує термін експлуатації будівлі. 

Особливості цих плит дозволяють дизайнерам при їх використанні здійснювати найоригінальніші ідеї. Цьому сприяє і можливість їх відшліфування з обох сторін і забарвлення в будь-який колір, а також покриття їх крихтою із природного каменю або будь-яким поліуретановим покриттям. 

1. Універсальність.

Завдяки винятковій екологічної чистоти їх можна використовувати не тільки для фасаду, але і для будівництва внутрішніх перегородок або створення внутрішнього облицювання.

2. Практичність.

Завдяки високій міцності матеріалу збільшується експлуатаційний період будівлі. Крім того, фасад з фіброцементних плит надзвичайно стійкий до негативних атмосферних впливів, таким як різкі перепади температури, підвищена вологість і інтенсивне ультрафіолетове випромінювання, а також до біологічних уражень.

3. Економічність.

Вартість знаходиться в середньому ціновому сегменті, при цьому купити плити для фасаду вийде недорого, без втрати якості продукції. За рахунок простоти монтажу, відсутність попередньої підготовки стінових поверхонь і можливості проводити роботи практично всесезонно знижується і загальна кошторисна ціна обробки. При цьому витрати на опалення будинку можуть знизитися до 20 %.

4. Пожежна безпека.

Фиброцементні фасадні плити не запалюються і не підтримують горіння. Така властивість оздоблювальних панелей особливо важлива, так як при використанні горючого утеплювача і наявності додаткової тяги в вентильованому просторі між фасадом і стіною збільшується ризик стрімкого поширення вогню, а фіброцементні матеріали цьому перешкоджають. Вони ще і абсолютно безпечні для здоров’я людини і домашніх вихованців.

5. Варіативність.

Фіброцементні плити представлені в широкому асортименті. Існує безліч варіантів декорів з різною фактурою і колірною гамою, завдяки чому можна створювати незвичайні проекти та здійснювати практично будь-які дизайнерські задуми. 

6. Фізико-механічні характеристики матеріалів з фібробетона відрізняються високою щільністю не менше 1,5 г/см3; низьким вологопоглинанням – менше 20 %; морозостійкість – здатні витримувати більш 150 циклів замерзання/відтавання; хорошою ударною міцністю – близько 2 кДж на 1 м2.