Вентильовані фасадні системи останнім часом стають все більше популярними. Вони дають змогу підтримувати потрібну вологість у приміщенні та довше зберігати експлуатаційні якості утеплювача. Також вони дозволяють досягнути хорошого звукоізоляційного ефекту та забезпечують високі естетичні якості фасаду. 

Сучасні навісні вентильовані фасади, при професійному монтажі,  мають ефект «термоса» – взимку зберігають тепло, а влітку – прохолоду. Відбувається це завдяки тому, що між стіною і облицюванням циркулює повітря, що перешкоджає утворенню конденсату і прибирає вологу. Повітряний прошарок в кінцевому підсумку дозволяє заощадити на обігріві і на кондиціонуванні будинку. Для облицювання використовується велика кількість матеріалів, різних за ціною, так і за структурою.

Основні облицювальні матеріали:

Керамограніт – пресована і обпалена глина. Міцний і вологостійкий матеріал, довго зберігає свій первісний колір. Вентильований фасад з керамограніта – відмінний вибір за прийнятну ціну.

Композитні панелі – являють собою листи алюмінію з прошарком з поліетилену. Легкі в монтажі, вологостійкі. Вентильований фасад з композитних алюмінієвих панелей прослужить Вам мінімум 50 років.

HPL панелі (декоративний паперово-шаруватий пластик, ламінат високого тиску, компакт-ламінат) - декоративні панелі, які виготовляються шляхом одночасного пресування шарів просоченої термореактивними смолами целюлози та спеціально оброблених шарів декоративного паперу під впливом високої температури та тиску.

Фіброцемент – міцний, вогнетривкий і екологічно чистий матеріал. Виробляють його з армуючих волокон, цементу і мінеральних заповнювачів. Фіброцемент стійкий до вологи та гниття.

Дерево-полімерний композит - являє собою суміш деревної муки (або інших відходів деревообробки : тирси , волокон) і полімерного сполучника, з'єднаних методом екструзії . Частка деревини в композиті може складати від 40 до 80 % . Чим більше деревної муки в складі, тим яскравіше виражені властивості натурального дерева в готовій продукції.

Навісні вентильовані фасадні системи хоч і не дешевий крок для оформлення екстер'єру будівлі і його теплоізоляції, але це капіталовкладення виправдане завдяки своїй довговічності.